4. Dani mladih istraživača

7. listopada 2022. godine održan su 4. Dani mladih istraživača u prostorijama Fakulteta agrobiotehničkih znanosti Osijek koji je ujedno bio organizator ovogodišnjeg skupa. Cilj ovog skupa je okupljanje mladih znanstvenika i istraživača Sveučilišta Josipa Juraja Strossmayera u Osijeku u okviru svojih sastavnica: Medicinskog fakulteta Osijek, Fakulteta agrobiotehničkih znanosti Osijek, Prehrambeno-tehnološkog fakulteta Osijek, Fakulteta za dentalnu medicinu i zdravstvo, Odjela za kemiju, Odjela za biologiju i Odjela za fiziku.
Mladi istraživači imali su priliku na ovome skupu prezentirati rezultate istraživanja nastalih izradom disertacija ili sudjelovanja na znanstveno istraživačkim projektima te na taj način sudjelovati u razmjeni, informiranju, razvoju novih znanja i iskustava te poticanju suradnje.

Sudjelovalo je ukupno 20 mladih istraživača iz različitih znanstvenih područja koji su svoja istraživanja i rezultate predstavili isključivo usmenim izlaganjima. Sve pristigle radove recenzirali su članovi Znanstvenog odbora Skupa.

Predstavnici mladih istraživača Medicinskog fakulteta Osijek:

Nenad Čekić

Tijana Pandurović

Petar Šušnjara

Doktorat u izradi doktoranda Petra Šušnjare financiran je u okviru aktivnosti Znanstvenog centra izvrsnosti za personaliziranu brigu o zdravlju, te projekta European Structural and Investment Funds, grant for the Croatian National Scientific Center of Excellence for Personalized Health Care, University Josip Juraj Strossmayer Osijek #KK.01.1.1.01.0010.