Posjet Imunološkom centru izvrsnosti Sveučilišta u Pečuhu u Mađarskoj

Dana 16.03.2017. predstavnici Znanstvenog centra izvrsnosti za personaliziranu brigu o zdravlju Znanstvene jedinice za istraživanje, proizvodnju i medicinsko ispitivanje funkcionalne hrane posjetili su Imunološki centar izvrsnosti Sveučilišta u Pečuhu u Mađarskoj u svrhu približavanja i ostvarivanja potencijalne suradnje dvaju centara.

Na kolegiju Zavoda za imunologiju i biotehnologiju Sveučilišta u Pečuhu voditeljica centra prof.dr.sc. Ines Drenjančević predstavila je novoosnovani Centar izvrsnosti za personaliziranu brigu o zdravlju te prezentirala dosadašnje rezultate, dok je doc.dr.sc. Ana Stupin održala predavanje o važnosti optimalne prehrane za vaskularno zdravlje u populaciji zdravih mladih pojedinaca.

Nakon kolegija predstavnici su centara izvrsnosti izmjenili dosadašnja iskustva u radu centara te dogovorili uspostavljanje buduće suradnje sa zajedničkim ciljevima djelovanja oba centra izvrsnosti.